ABD: ‘’YPG’li Ortaklarımızı Desteklemekte Kararlıyız’’

0
168

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, terör örgütü DEAŞ üyelerinin saldırısı ile öldürülen PKK/YPG’li iki terörist için Türkçe yayın yapan sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı.

Terör örgütü DEAŞ’ın Suriye’nin Haseke ilinde bulunan El Hol kampında düzenlediği saldırı sonucunda iki PKK/YPG’li terörist öldürüldü. Olay sonrası sosyal medya üzerinden mesaj yayınlayan ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, öldürülen teröristler için terör örgütü PKK/YPG’ye taziyelerini iletti.

Yayınlanan mesajda, ‘’SDG ortaklarımız, Suriye’de Al Hol’den kaçmaya çalışan DEAŞ kolaylaştırıcıları tarafından 2 kayıp verdi. Başsağlığı dileklerimizi iletiyor ve bu kritik görevde ortaklarımızı destekleme kararlılığımızı sürdürüyoruz’’ ifadeleri kullanıldı.

ABD’li General, Terör Örgütüne Taziye Ziyaretinde Bulundu

CENTCOM’un sosyal medya paylaşımı sonrası, CENTCOM Komutanı General Michael Kurilla, El Hol kampını ziyaret ederek PKK/YPG’li teröristler ile bir araya geldi.

General Kurilla, saldırıda öldürülen PKK/YPG’li teröristlerin ailelerine bizzat taziye mesajlarını ilettiğini belirtirken, bölgedeki terör örgütü liderleriyle görüşme gerçekleştirdiğini de ekledi.

ABD, PKK/YPG İle Ortak Tatbikat Düzenlemişti

ABD ordusu, önceki günlerde Suriye’nin kuzeyindeki Derik kasabasında PKK/YPG’li teröristler ile ortak tatbikat düzenlemişti. Tatbikatta Javelin tanksavar füzeleri başta olmak üzere çeşitli Amerikan silahlarının da kullanıldığı görüntülere yansımıştı.

Tatbikata katılan ABD’li bir komutan, ‘’Yaptığımız tatbikat sebebiyle coşkuluyuz. Bu son tatbikat olmayacak’’ diyerek önümüzdeki süreçte PKK/YPG’li teröristlerle ortaklıklarını sürdüreceklerini kaydetmişti.