Ana Sayfa Ülkeler Türkiye Cihat Yaycı’ya Organize FETÖ Saldırısı

Cihat Yaycı’ya Organize FETÖ Saldırısı

Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın, CNN Türk ekranlarında FETÖMETRE’nin daha etkin şekilde kullanılması gerektiği yönünde yaptığı açıklama ve Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) silahlı terör örgütünden ziyade casusluk örgütü olarak tanımlaması, firari FETÖ’cüleri rahatsız etti.
Doç. Dr. Cihat Yaycı, Gazeteci Cüneyt Özdemir ile gerçekleştirdiği röportajda, ‘’Ben bu örgütü sadece silahlı terör örgütü olarak değil, aynı zamanda casusluk örgütü olarak da tanımlıyorum” şeklinde konuşmasının ardından ‘’FETÖ’nün sosyal medya silahşörleri’’ olarak adlandırılan firari FETÖ’cüler, Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı hakkında organize bir şekilde saldırı kampanyası başlattı.

23

FETÖ Mensuplarından Sistematik İtibar Suikastı

BAU DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, katıldığı programda FETÖMETRE’nin çalışma prensibi hakkında verdiği önemli bilgiler doğrultusunda örgüt içi katalog evlilikleri üzerine de bazı önemli açıklamalarda bulundu.
Amiral Cihat Yaycı’nın katalog yöntemiyle evlenen örgüt üyelerine ilişkin ‘’Düğün resmin yok, nişan resmin yok, kız isteme ve söz kesimi resmin yok, flört, çıkma resmin yok, evleneceğin kız arkadaşınla, nişanlı sözlün ile resmin yok, çeyiz bohçası resmin de mi yok? Köydeysen hadi, orada nişanlının ailesine gönderdiğin kurbanlık koç resmi bile varsa göster de, biz senin katalog evliliği yapmadığına kanaat getirelim.’’ ifadeleri sosyal medyadaki firari FETÖ’cüler tarafından amacına aykırı şekilde tamamen çarpıtılarak servis edildi.

Balyoz ve Ergenekon Kumpaslarını Aratmayan İftira Planı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri, gün geçtikte çeşitli yayın organlarından iftira ve karalama kampanyalarını artırarak sürdürüyor. Twitter’da Selcan Erdem isimli bir sosyal medya hesabı adeta Balyoz ve Ergenekon kumpaslarındaki iftiraları aratmayacak bir öneride bulundu. Söz konusu sosyal medya hesabı, mesajında ‘’Gülen (Fetullah) 30 saniyelik video çekip ‘Cihat Yaycı bana tabi idi ve ona Rıfkı kod adını vermiştim.’ dese o şişko balon pat diye söner.’’ ifadelerini kullanarak öneride bulunması dikkatleri çekti.

Adsız tasarım 1 1

Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’yı hedef alan yüzlerde sosyal medya hesabından bazı öne çıkan FETÖ’cü paylaşımları ise şöyle;
  • Firari FETÖ’cü sözde Gazeteci Adem Yavuz Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘’Eskiden general amiral olmuş adamları önemserdim. Kurmay zeka  diye bir şey var sanırdım. Son yıllarda ekranları dolduran general, amiral, güvenlik uzmanı ve stratejistleri gördükçe hayretler içinde kalıyorum. Şaka gibi adamlar bunlar!’’ diyerek algı kampanyasına katılım sağladı.
  • Firari FETÖ’cü Tarık Toros, Twitter’dan bir paylaşımda bulunarak ‘’Kimileri de böyle.. Geride ibretlik videolar ve anonslar bırakıyor: Söyleşilen de, söyleşiyi yapan da, söyleşi konusu da  tarihe kayıt olarak düşülüyor. İleride yüzlerine çarpılmak üzere..!’’ tehdit dolu söylemlerle karalama kampanyasına imzasını attı.
  • FETÖ’nün yayın organlarından birisi olan Kronos, ‘’Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, mucidi olduğu fişleme yöntemine 15 Temmuz’dan 8-10 yıl önce başladıklarını söyledi’’ başlığıyla yayımladığı haberle birlikte propagandayı devam ettirdi.
  • FETÖ’nün sosyal medya üzerinden kara propaganda üretmekle görevlendirdiği firari FETÖ’cülerden olan Emre Uslu, ‘’Gerçekten söylüyorum. Aranızda Kurban Bayramında Koçun boynuzuna bilezik takıp kız evine gönderen tek kişi var mı? FETÖMETRE  filan umrumda değil. Bunu yapan kim onu tanımak itiyorum.’’ dedi.
  • Kanada’ya firar eden sözde Gazeteci Said Sefa ise sosyal medya hesabından, “FETÖ’cü müsünüz? Kurban bayramında eşinizin ailesine, boynuzuna bir bilezik takıp koç göndermediyseniz, evet FETÖ’cüsünüz! Bunlar kendilerini ciddiye almıyorlar, kendini ciddiye alan böyle açıklamalar yapmaz. Hepten zıvanadan çıkıldı.’’ şeklinde yazı paylaşarak Cihat Yaycı’nın sözlerini çarpıttı.
  • 15 Temmuz 2016’dan sonra yurtdışındayken firar eden Halis Tunç, ‘’FETÖMETRE Kriteri, TR’nin en ücrasında Kurban Bayramında Koçun boynuzuna bilezik takıp kız evine göndermek  adetmiş. Bunu yapmayan askerleri sırıtarak ihraç ettiğini anlatıyor Cihat Yaycı.’’ paylaşımında bulunarak organize kara propagandanın destekçisi oldu.
  • Firari FETÖ’cü ihraç Deniz Kurmay Albay Hüseyin Demirtaş, FETÖ ve terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerle kurduğu bağlantıyla gündeme gelen Ahmet Nesin’le gerçekleştirdiği röportajı yayımladı. Demirtaş, söz konusu programda Türk Deniz Kuvvetleri içindeki yapılanmayı deşifre etmede büyük başarılar gösteren FETÖMETRE hakkında asılsız algılar yürüttü.
  • Ayrıca FETÖ’nün kapatılan Zaman gazetesi eski muhabiri Ahmet Dönmez, ‘’Cihat Yaycı’nın kendisinin böyle bir fotoğrafı var mıymış? Boynuzu bilezikli bir kurbanlık koçla fotoğraf getirsin katalog evlilik yapmadığına inanalım ‘Rıfkı’ beyin.’’ dedi.

Adsız tasarım 3

FETÖ’cü Albay’dan ‘’Rıfkı’’ İftirası

FETÖ firarisi Hüseyin Demirtaş, geçtiğimiz haftalarda itirafçı olan Tuğgeneral Serdar Atasoy’un haberini sosyal medya hesabından paylaşarak ‘’Hadi Cihat Yaycı delikanlı ol! Çık kamuoyunun karşısına ‘Ben de Rıfkı adımı bizzat Fetullah Gülen’den aldım, hatta tam da beni ifade ediyor diye karşılık verdim, yıllardır da bunu sizden saklıyorum, pişmanım’ desene! Sahi sen niye istifa ettin ki?’’ ifadeleriyle Cihat Yaycı’ya iftirada bulunmuştu.
Olayın üzerine açıklamalarda bulunan Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, “Rıfkı, benim teğmenken diğer bir sınıf arkadaşımla gemide beslediğimiz tavşanımızın ismiydi. Bana ‘33 yıl önceki tavşanının ismini dahi biliyoruz’ diye mesaj veriyorlar güya!’’ şeklinde konuşarak tepkisini dile getirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
newspaper

Most Popular

“Tutuklanırken de ‘Mavi Vatan’ Diyordum“ | Cem Gürdeniz

Amiral Cem Gürdeniz, dün Cumhuriyet Gazetesi’nden Barış Doster ile bir röportaj gerçekleştirmişti. Amiral Gürdeniz söz konusu röportajda ABD-Yunanistan ilişkileri, ABD’nin Dedeağaç’ta askeri yığınaklanma girişimleri...

TCG Çeşme Gemisi’ne Taciz | E. Tümamiral Dr. Deniz Kutluk

2 Mart'a kadar kuzey Ege'de bilimsel ve teknik araştırmalarını yapacak TCG Çeşme Gemisi'ne, Yunanistan'a bağlı savaş uçakları tarafından taciz edildi. Yunanistan Hava Kuvvetlerine bağlı 4...

Cihat Yaycı’ya Organize FETÖ Saldırısı

Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın, CNN Türk ekranlarında FETÖMETRE’nin daha etkin şekilde kullanılması gerektiği yönünde yaptığı açıklama ve Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) silahlı...

FETÖMETRE’nin Detayları | Cihat Yaycı

Cüneyt Özdemir’le 5N1K programına konuk olan Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat YAYCI, kripto FETÖ mensuplarını deşifre etmek için geliştirdiği FETÖMETRE’nin detayları hakkında dikkat çeken...

Recent Comments