Lavrov: ‘’Ukrayna İle Müzakereleri Reddetmiyoruz’’

0
112

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Ukrayna ile müzakerelerden vazgeçmediğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rossiya 1 kanalına verdiği demeçte Rusya’nın Ukrayna ile müzakereleri sürdürme çabasından vazgeçmediğini ve zaman geçtikçe uzlaşma sağlamanın zorlaştığını kaydetti.

Putin’in Ukrayna ile müzakereleri reddetmediğini belirten Lavrov, Putin’in Devlet Duması yetkilileri ile görüşmesinde kullandığı ‘’Müzakereleri reddedenler, bu süreci ne kadar ertelerlerse, bizimle müzakere etmek onlar için o kadar zor olacak’’ sözlerini aktardı.

‘’Batı, Ukrayna’yı Şımartıyor’’

Lavrov, Ukrayna yönetiminin, olası müzakerelerin sadece Ukrayna’nın zafer elde etmesinden ve Rusya’nın Ukrayna topraklarından ayrıldıktan sonra gerçekleşebileceği yönündeki taleplerini de anımsattı.

Lavrov, Ukrayna’nın kendi şartlarını Rusya’ya empoze etmeye çalıştığını ifade ederek, ‘’Bu konuda Londra, Washington ve Bürüksel tarafından aktif olarak destekleniyorlar. Hatta şımartılıyorlar. Eğer onların tercihi buysa, o zaman Rusya Devlet Başkanı Putin’in özel askeri operasyonun parçası olarak belirlediği hedeflere nasıl ulaşabileceğimizi biliyoruz’’ dedi.