Zelenski: ‘’Ukrayna’ya Desteği İçin Türk Milletine Teşekkür Ederim’’

0
122

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a birinci derece Devlet Liyakat Nişanı takdim etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile görüşme gerçekleştirdi. Zelenski ve Bayraktar, halihazırda süren savunma iş birliğinin geliştirilmesini konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Ukrayna ordusunun savunma kabiliyetini güçlendirmek için Baykar Teknoloji ile iş birliğine büyük önem verdiğini belirtti.

‘’Ukrayna’da Herkes Bayraktar TB2’yi Biliyor’’

Ukrayna’da herkesin Bayraktar TB2 SİHA’nın ne demek olduğunu bildiğini aktaran Zelenski, ‘’Rusya’nın saldırganlığına karşı Baykar’ın, Türk milletinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ukrayna’ya verdiği destek için teşekkür ederim.’’ ifadelerini kullandı.

‘’Barış ve Adalet İçin Çaba Göstereceğim’’

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski görüşme sonunda, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a birinci derece Devlet Liyakat Nişanı takdim etti.

Devlet Liyakat Nişanı için Zelenski’ye teşekkür eden Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, ‘Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için çaba göstermeye devam edeceğini’ kaydetti.